+38 0342 72 07 22
+38 096 92 80 702
+38 066 388 62 49
м.Івано-Франківськ.
вул Промислова 2 б.
eko-if@ukr.net
agrosmart-l_1339_p0

Українці розробили концепт робота-фермера на сонячних панелях

Команда фахівців з Дніпра розробила концеп автономного сільськогосподарського робота AgroSmart L на сонячних батареях.

Як зазначає керівник проекту Максим Тютюнников, діючий прототип моделі в масштабі 1:15 практично готовий, передає zabeba.li.
«Комплекс має модульну систему і складається з системи безпілотних “міні-тракторів”, мостової ферми і набору навісних маніпуляторів, які зможуть виконувати будь-які польові роботи і підбиратимуться в залежності від потреб сільгоспвиробників, – розповідає розробник. – Завдяки сонячним панелями і акумулятору робот зможе працювати цілодобово».
agrosmart-l-high-top_1338_p0
Бортовий комп’ютер “розумного” трактора можна буде запрограмувати на багаторічний період роботи: робот зможе сам заїжджати на поле, а транспортні модулі будуть підвозити насіння, добрива та тару, відправляючи на склад вже фасовану продукцію, кажуть фахівці. «Згідно з концептом, з боків робота будуть розташовані вантажні модулі, які доставлятимуть витратний матеріал і забиратимуть урожай, – пояснюють розробники. – Комплекс зможе постійно знаходитися у полі, а за процесом роботи можна буде спостерігати онлайн – при цьому один оператор контролюватиме одразу декілька таких агрегатів».
Робот здатен обробляти одночасно близько восьми культур, зауважує Максим Тютюнников. «На відміну від існуючих аналогів, наш робот вміє адаптуватися під рельєф і працювати навіть на нерівній місцевості, – розповідає розробник. – Один AgroSmart L може обробляти від 300 до 3000 га в залежності від культури».
Як запевняє керівник проекту AgroSmart L, у перший рік використання робот зможе підвищивши врожайність зернових на 15%, а плодово-овочевих культур до 65%.
«Традиційна сільгосптехніка своєю вагою утрамбовує землю, порушуючи капілярний обмін і вбиваючи грунт, та ще й використовує велику кількість паливно-мастильних матеріалів. До того ж навіть сучасні точні технології землеробства не дозволяють уникнути великих монокультурних полів з бур’янами та шкідниками, для знищення яких потрібні ядохімікати, – пояснює фахівець. – Наша технологія агромоста дозволяє трактору рухатися по доріжкам, а не по ріллі, а точна посадка – вирощувати на одному полі разом різні рослини: приміром, ряд пшениці, конюшини, картотоплі та капусти».
Довготривале використання робота AgroSmart L дозволить збільшити дохід фермера на 50-80%, заначають розробники.
Взимку “розумний” трактор буде ставитися на ТО, як будь-яка сільгосптехніка. “Використання нашого робота дозволить не лише підвищити врожайність і знизити витрати, а й вирощувати органічну продукцію, яка на європейських ринках коштує значно дорожче традиційної, – наголошує розробник Андрій Доненко. – Запропонована технологія розширить агроекспорт, який навіть у маленької Голандії в 6 раз більше українського, і можливо наша країна не буде втрачати до 3 тис. га родючих земель у рік».

Наразі ведуться роботи над промисловим зразком робота. Як зазначає Андрій Доненко, стартап AgroSmart L вже подолав «долину смерті». «Зараз у нас є команда і початкова капіталізація – ми готуємося до створення діючої моделі у масштабі 1:10, для якої знадобиться близько 20 тис. доларів, — пояснив він. — Загальна вартість проекту – 10 млн доларів – це копійки у порівнянні із західними інвестиціями у подібні розробки індустрії .

?
?